Największe banki przygotowały z myślą o swoich klientach karty kredytowe, które mogą ich ratować w kryzysowych sytuacjach. Alternatywą dla tych najbardziej popularnych opcji jest AXI Card. Dowiedzmy się, czym ona dokładnie jest, na jakich zasadach działa i kiedy warto ją wykorzystać!

AXI Card: co to jest?

AXI Card to pozabankowa karta kredytowa, oferowana przez firmę Easy Payment Services LTD. Jej bułgarscy producenci stworzyli ją po to, by klienci mogli posługiwać się nowoczesną, a jednocześnie bardziej przyjazną opcją, niż karty oferowane przez tradycyjne banki.

Karta kredytowa AXI jest całkowicie legalna oraz bezpieczna, co potwierdzają liczne licencje i certyfikaty. Jej wiarygodność poświadcza także przynależność do Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Kart. Również w Polsce firma może pochwalić się przynależnością do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych.

Co dla wielu istotne, karta AXI opatrzona jest logiem MasterCard. Oznacza to, że akceptuje i wydaje płatności instrumentami tej właśnie międzynarodowej organizacji finansowej.

Jak działa karta AXI?

Posługiwanie się kartą kredytową AXI Card jest bardzo podobne do tego, jak posługujemy się tradycyjnymi kartami. Najpierw powinniśmy więc złożyć wniosek o kartę AXI, następnie ustalić, jaka będzie nasza maksymalna kwota limitu kredytowego, a na końcu zaczekać, aż transakcja zostanie zrealizowana.

Kartę kredytową AXI możemy używać na trzy sposoby:

  • przez włożenie jej do terminala,
  • zbliżeniowo,
  • do transakcji internetowych, wpisując dane.

Karta AXI pozwala na darmowe wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce. 

Polecamy: Zaliczka a zadatek | W co inwestować? Poradnik

Jak spłacać AXI Card?

Samo utrzymanie i wydanie karty jest bezpłatne. Możemy też być pewni, że w przypadku kradzieży lub zgubienia nowa karta przesyłana jest nam za darmo. Wystarczy taki fakt zgłosić i opłacić koszty przesyłki. Ale jak wygląda samo spłacanie?

Miesięczna minimalna kwota spłaty wynosi 15% przyznanego nam limitu i to niezależnie od wysokości jego wykorzystania w poprzednim miesiącu. O karcie AXI Card warto również wiedzieć, że prowizja naliczana jest wyłącznie od transakcji, więc jeśli w danym okresie nie korzystamy z karty, nie płacimy dodatkowej prowizji (5,25%).

O konieczności spłaty części limitu z karty AXI Card, zostajemy powiadomieni przez SMS. Powinniśmy to zrobić od 1 do 5 dnia każdego miesiąca. Jeżeli z jakichś powodów spóźnimy się z wpłatą, musimy mieć świadomość, że skutkuje to naliczaniem odsetek. Gdy płatności opóźnią się o więcej niż 30 dni, fakt ten zostanie zgłoszony do baz dłużników.

Wniosek AXI Card

Jeżeli jesteśmy już w pełni przekonani do karty kredytowej AXI, zapewne zastanawiamy się, jak złożyć o nią wniosek. Otóż gotowy formularz znajdziemy na stronie axi-card.pl. Składanie go powinno odbyć się w następujących krokach:

  1. Należy kliknąć „złóż wniosek” na stronie głównej.
  2. Później konieczne jest wypełnienie przez nas formularza – podanie w nim danych osobowych oraz informacji na temat swojego zatrudnienia.
  3. Następnie nasza tożsamość jest weryfikowana przez usługę Instantor (szyfrowane i bezpieczne połączenie), nie jest konieczne przy tym dokonywanie przelewu weryfikacyjnego. Jakie bazy sprawdza AXI Card? Owa weryfikacja następuje poprzez bazy BIK, KRD bądź ERIF.
  4. Kiedy złożony przez nas wniosek online zostanie zaakceptowany, karta AXI zostaje przesłana pod wskazany przez nas adres (nawet w ciągu 24 godzin). Zostaniemy także poproszeni o wysłanie skanu zdjęcia dowodu z obydwu stron. Jeżeli chcielibyśmy otrzymać pieniądze szybciej, mamy taką możliwość. Aż 80% limitu może zostać przelane na numer konta podany w trakcie procesu weryfikacyjnego. Natomiast całość zostanie przelana już po aktywacji karty.

Warunkiem udzielenia limitu kredytowego jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej.  Warto w tym miejscu zaznaczyć, że oferta AXI jest kierowana do osób o tej najwyższej zdolności kredytowej. 

Jak aktywować AXI Card?

Względy bezpieczeństwa wymagają, żeby karta AXI Card trafiła do nas nieaktywna. Aby ją aktywować, musimy zadzwonić na infolinię AXI. Po tym już ostatnim kroku  pocztą tradycyjną lub elektroniczną przesłany do nas zostaje kod ePIN. Od tego momentu możemy korzystać z karty, a ograniczeniami będzie jedynie przyznany nam limit.

Karta AXI Card – wady i zalety

Zanim zdecydujemy się na kartę kredytową AXI, dokładnie rozważmy wszystkie za i przeciw takiego rozwiązania. Niewątpliwą jego zaletą jest to, że zamiast stać w kolejce po pożyczkę w bank, możemy skorzystać z szybszej i wygodniejszej opcji, jaką daje nam karta kredytowa z limitem do 6 tysięcy złotych.

Opcja taka z pewnością ułatwi nam czerpanie większej przyjemności podczas wakacyjnych wyjazdów lub przedświątecznych zakupów. Później wystarczy spłacać 15% lub więcej, by pozbyć się powstałego zadłużenia.Oczywiście to rozwiązanie ma również swoje wady. Samo posiadanie karty kredytowej może nas skłonić do mniej rozważnych zakupów lub braku kontroli nad swoimi finansami. Możemy przez to popaść w spiralę zadłużenia. Najważniejsze jest więc, by przed każdą decyzją o produktach finansowych przeprowadzić najpierw dokładną analizę swojej sytuacji.

zaliczka a zadatek Previous post Zaliczka a zadatek – co wybrać, żeby się opłacało?
mały zus plus Next post Mały ZUS plus. Ile wynosi i kto może skorzystać?